Galeria

Praktyki w firmie SDL

12 listopada 2014
czytaj całość

Dzięki współpracy Katedry Germanistyki z międzynarodową firmą SDL w październiku 2014 roku odbyły się praktyki tłumaczeniowe dla studentów Germanistyki, w ramach których dwoje studentów na trzy tygodnie dołączyło do zespołu tłumaczy w polskim oddziale firmy. Jak oboje podkreślają, było to dla nich cennym doświadczeniem:

"Miałam możliwość współpracy z profesjonalnymi tłumaczami oraz mogłam przyjrzeć się bliżej firmie. Studenci biorący udział w praktykach mają szansę nauczenia się wielu nowych rzeczy czy też nawiązania kontaktów z przyszłym potencjalnym pracodawcą." (Natalia Lipka)

"Na własnej skórze mogłem przekonać się, jak na co dzień wygląda praca tłumacza. W związku z tym, że miałem do czynienia z wieloma projektami tłumaczeniowymi, które obejmowały różne dziedziny, mogłem dodatkowo pogłębić zarówno swoją znajomość języka jak i wiedzę." (Adrian Wróbel)

Praktyki można ocenić jako bardzo udane, tym bardziej, iż dla obojga studentów zaowocowały one dalszą współpracą z firmą SDL.

czytaj całość…

Warsztaty języka polskiego

17 października 2014
czytaj całość

Warsztaty języka polskiego zorganizowane przez Katedrę Germanistyki odbyły się dnia 16 października 2014 roku. Było to pierwsze spotkanie w ramach cyklu warsztatów przygotowanych w szczególności z myślą o studentach germanistyki, którzy planują pracę w zawodzie tłumacza.

czytaj całość…

Konferencja "Multikodale Texte in der massenmedialen Kommunikation"

08 października 2014
czytaj całość

Międzynarodowa konferencja naukowa "Multikodale Texte in der massenmedialen Kommunikation - zwischen Realität und Virtualität" zorganizowana przez Zakład Komunikacji Językowej Katedry Germanistyki odbyła się w dniach 19-20 września 2014 roku. Referaty plenarne wygłosili prof. Christa Dürscheid z Uniwersytetu w Zurychu oraz prof. Michael Klemm z Uniwersytetu w Koblencji.

czytaj całość…

Bydgoski Festiwal Nauki 2014

03 czerwca 2014
czytaj całość

Warsztaty językowe pt. "Ekstremalne emocje: kochać i nienawidzić po niemiecku" zostały zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Germanistyki. Zajęcia miały na celu przybliżenie sposobów wyrażania emocji w języku niemieckim, koncentrowały się przy tym na uczuciach skrajnych: miłości i nienawiści. Były tam zatem ćwiczenia językowe, gry (memory, kalambury, scenki dramatyczne), prezentacje (film, muzyka), a nawet prace plastyczne. Odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół nr 25 w Bydgoszczy, której serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w warsztatach.

czytaj całość…

Wizyta w firmie SDL

24 maja 2014
czytaj całość

W dniu 20 maja 2014 roku nasi studenci odwiedzili siedzibę polskiego oddziału międzynarodowej firmy SDL (światowego lidera na rynku tłumaczeń i lokalizacji oprogramowania), z którym Katedra Germanistyki ściśle współpracuje. Wizyta odbyła się w ramach zajęć z przedmiotu Narzędzia CAT w pracy tłumacza, podczas których studenci poznają jeden z wiodących programów wspomagających tłumaczenie – SDL Trados Studio. Była to okazja, aby dowiedzieć się więcej o roli tego programu w realizacji profesjonalnych projektów tłumaczeniowych, a także o strukturze i zasadach funkcjonowania firmy.

czytaj całość…

Prezentacja firmy SDL

15 grudnia 2013
czytaj całość

W dniu 11 grudnia 2013 nasi studenci uczestniczyli w prezentacji polskiego oddziału międzynarodowej firmy SDL (jednego ze światowych liderów na rynku tłumaczeń i lokalizacji oprogramowania), zorganizowanej w ramach współpracy firmy SDL z Katedrą Germanistyki.

czytaj całość…

Wyjazd studyjny "Berlin erleben 2013"

02 lipca 2013
czytaj całość

W dniach 28.04.2013-02.05.2013 studenci 1 roku germanistyki wzięli udział w wyjeździe studyjnym pod hasłem "Berlin erleben 2013". Studenci oprócz Berlina zwiedzili także zabytki Poczdamu i Oranienburga.

 

 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego • Katedra Germanistyki
ul. Grabowa 2 • 85-601 Bydgoszcz • tel./faks: (52) 360 84 50