Wykłady gościnne na temat języków specjalistycznych

W dniach 23–24 kwietnia 2018 r. gościem Katedry Germanistyki będzie dr Grzegorz Lisek z Uniwersytetu im. Ernsta Moritza Arndta w Greifswaldzie, który wygłosi dwa wykłady gościnne.

Dodatkowy termin testów onSET Deutsch / onSET English dla kandydatów do stypendiów DAAD

Osoby, które do udziału w rekrutacji na stypendium DAAD potrzebują potwierdzenia znajomości języka niemieckiego lub angielskiego, mogą wziąć udział w odpowiednim teście językowym.

„Stammtisch” w lutym

Zapraszamy serdecznie na następny „Stammtisch”, który odbędzie się w najbliższą środę (28.02.2018) o godz. 19.00 w sali piwnicznej Toro Tapas Bar (Magdzińskiego 8).

Spotkanie autorskie z Emilią Smechowski

Dnia 17 stycznia 2018 r. gościem Lektoratu DAAD i Katedry Germanistyki będzie dziennikarka i autorka Emilia Smechowski, która o godzinie 16.30 przeczyta fragmenty swojej debiutanckiej książki Wir Strebermigranten.

Kolejne uprawnienia habilitacyjne Wydziału Humanistycznego UKW

Z końcem minionego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów (po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego), pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

Nowy numer czasopisma studenckiego „Volltreffer”

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania czasopisma studenckiego „Volltreffer”.

Konferencja studencko-doktorancka „Themenräume”

W dniach 12–13 kwietnia 2018 r. Katedra Germanistyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje konferencję dla studentów i doktorantów Themenräume. Germanistische Tagung in Polen.

„Stammtisch” w grudniu

Zapraszamy serdecznie na następny „Stammtisch”, który odbędzie się w najbliższą środę (13.12.2017) o godz. 18:00 w sali piwnicznej Toro Tapas Bar (Magdzińskiego 8).

Dni Dawców Szpiku również przy ul. Grabowej

Zostań superbohaterem i zarejestruj się jako potencjalny dawca komórek macierzystych!

Spotkanie autorskie z Ann Cotten

„Ann Cotten is the real deal” twierdzi recenzent portalu poetyckiego „Cordite”. Volker Weidermann („Spiegel”) nazywa ją „die avancierteste junge deutschsprachige Lyrikerin unserer Zeit”...

„Stammtisch” w listopadzie

Zapraszamy serdecznie na następny „Stammtisch”, który odbędzie się w najbliższą środę (08.11.2017) o godz. 18.00 w sali piwnicznej Toro Tapas Bar (Magdzińskiego 8).