"Germanistischer Spieleabend" w maju

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Germanistischer Spieleabend”, które odbędzie się 06.05.2015 o godz. 18.30 w sali 211.

Ostatni w tym semestrze "Germanistischer Spieleabend"

Zapraszamy na ostatnie w tym semestrze spotkanie z cyklu „Germanistischer Spieleabend”, które odbędzie się 02.06.2015 o godz. 16.00 w sali 211.

Xaver Bayer - spotkanie autorskie

Gościem Katedry Germanistyki będzie wielokrotnie nagradzany pisarz austriacki Xaver Bayer. Spotkanie odbędzie się 22.04.2015 o godz. 11.00 przy ulicy Grabowej 2 w sali 210. Organizatorami spotkania są Austriackie Forum Kultury w Warszawie i Katedra Germanistyki UKW.

Germaniści na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2015

1. Pomiędzy nowością a schematycznością w Internecie (wykład z pokazem)
2. W poszukiwaniu języka austriackiego - wirtualna podróż po Austrii (warsztaty)
3. Selfie z historią w tle. Jak poznawać nowsze dzieje Niemiec korzystając ze smartfona? (wykład z pokazem)
4. Oferta stypendialna DAAD - Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej dla studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich (wykład z pokazem)
5. Stoisko DAAD - Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej

"Germanistischer Spieleabend" w kwietniu

Zapraszamy na kolejne  spotkanie z cyklu „Germanistischer Spieleabend”, które odbędzie się 22.04.2015 o godz. 18.30 w sali 211.

Ebook "Kierunki humanistyczne i społeczne Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wobec digitalizacji. Studium wybranych inicjatyw"

Zachęcamy do pobrania i lektury ebooka pod red. Krzysztofa Okońskiego i Karola Gliszczyńskiego pt. Kierunki humanistyczne i społeczne Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wobec digitalizacji. Studium wybranych inicjatyw - http://cyberhumanistyka.ukw.edu.pl/ebook.html

Paulina Kobus na konferencji naukowej

Studentka III roku filologii germańskiej, przewodnicząca Koła Naukowego Studentów Germanistyki, Paulina Kobus wygłosiła referat „Eine Metapher der Gegenwart im Drama und Theater: Lukas Bärfuss’ Die sexuellen Neurosen unserer Eltern und seine Inszenierung Witaj, Dora in Toruń” na międzynarodowej konferencji naukowej „Teatr jako miejsce spotkania: polsko-niemiecki transfer kulturowy”, która odbyła się w Warszawie w dniach 7-8.03.2015.

Stammtisch w styczniu

Zaraszamy bardzo serdecznie na ostatni w tym semestrze Stammtisch. Spotkanie odbędzie się 28.01.2015 o godz. 19.30 w Pubie Jack (ul. Długa 65, 1. piętro).

Warsztaty języka polskiego dla przyszłych tłumaczy

Dnia 22 stycznia 2015 roku o godzinie 12.00 w sali 210 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów języka polskiego, skierowanych w szczególności do osób planujących pracę w zawodzie tłumacza.

"Germanistischer Spieleabend" w styczniu

Zapraszamy na kolejne w tym semestrze spotkanie z cyklu „Germanistischer Spieleabend”, które odbędzie się 15.01.2015 o godz. 18.30 w sali 211.

Prezentacja firmy SDL

Zachęceni sukcesami coraz szerszego grona naszych studentów, którzy dzięki wieloletniej współpracy Katedry Germanistyki z międzynarodową firmą SDL (jednym ze światowych liderów na rynku tłumaczeń i lokalizacji oprogramowania) znaleźli zatrudnienie w jej polskim oddziale, ponownie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prezentację firmy SDL, która odbędzie się dnia 14 stycznia 2015 roku o godzinie 11.00 w budynku UKW przy ul. Grabowej 2, w sali 206.

Ukazał się 21. numer czasopisma studenckiego "Volltreffer"

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania czasopisma studenckiego "Volltreffer". Wersja w formacie PDF dostępna jest poniżej.