Seminarium gościnne Janin Aadam

W dniach 13.-14 października mgr Janin Aadam z Uniwersytetu w Moguncji poprowadzi seminarium gościnne na temat Filme lesen lernen. Einführung in die Filmphilologie (13.10 o godz. 9.45 oraz 14.10 o godz. 12.30 i 14.15 w sali 210).

Nowy numer gazety studenckiej "Volltreffer" (22)

Ze strony KNSG można pobrać wersję elektroniczną 22. numeru Volltreffera.

Kolejny "Germanistischer Spieleabend" w maju

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Germanistischer Spieleabend”, które odbędzie się 20.05.2015 o godz. 18.30 w sali 211.

Stammtisch w maju

Zaraszamy bardzo serdecznie na kolejny w tym semestrze Stammtisch. Spotkanie odbędzie się 27.05.2015 o godz.20.00 w Pubie Jack (ul. Długa 65, parter).

Współpraca: SDL University Program dla germanistów

Znajomość narzędzi CAT – to wymaganie wciąż powtarzane w ogłoszeniach o pracy na stanowisku tłumacza. Skutecznie spędza ono sen z powiek rzeszom absolwentów studiów językowych, którym tłumaczenia nadal jeszcze kojarzą się z kartką i długopisem lub – w najlepszym przypadku – z edytorem tekstu.

Wyjazd Koła Naukowego nad Jezioro Bodeńskie

Członkowie Koła Naukowego Studentów Germanistyki wybierają się w dniach 13-19 maja nad Jezioro Bodeńskie (Bregenz, Austria). W planach są wędrówki po Alpach, pływanie w jeziorze, zwiedzanie zabytkowych miast (Konstanz, Freidrichshafen, Lindau), wizyta w Liechtensteinie i w Szwajcarii. Zapraszamy do współpracy z Kołem i tym samym do brania udziału w wyjazdach integracyjnych i naukowych w nadchodzących latach.

Wyjazd studyjny "Berlin erleben 2015"

W dniach 30.04.2015 - 04.05.2015 odbędzie się wyjazd studyjny pod nazwą "Berlin erleben 2015". Studenci pierwszego roku będą mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki Berlina, Poczdamu i Oranienburga, poznać lepiej kulturę Niemiec oraz wykorzystać umiejętności językowe w praktyce.

"Germanistischer Spieleabend" w maju

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Germanistischer Spieleabend”, które odbędzie się 06.05.2015 o godz. 18.30 w sali 211.